Araç Muayene Ücretleri

1
7216
Araç muayene fiyatları
Araç Muayene Ücretleri 2019

Araç Muayene Ücretleri 2020

Her yıl araç muayene ücretleri değişmektedir. T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. 2020 araç muayene ücretleri yeni yılla birlikte Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Kapsamıyla araç muayene fiyatları zamlandı!

KDV dahil araç muayene ücretleri, 2020 yılında kamyon, otobüs, tanker ve çekiciler için 71,98 TL oranında yeni fiyat listesi ile birlikte zamlandı. Otomobil, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı, özel taşıtlar, römorklu araçlar ve yarı römorklu araç muayene fiyat listesi 53,10 TL oranında yükselirken, motosiklet, motorlu bisiklet ve traktör gibi araçlar içinse araç muayene fiyatları 27,14 TL zamlandı!

Araç Muayene Ücretleri 2020

KDV Dahil Araç Muayene Ücretleri

Kullanılan araç tiplerine göre aşağıdaki tabloda araç muayene fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

Araç tipleri KDV dahil araç muayene fiyatları
Otobüs, kamyon, çekici, tanker araç muayene fiyatları 377,60 TL
Otomobil, minibüs, kamyonet, arazi taşıtı, özel taşıt, römork ve yarı römork araç muayene fiyatları 279,66 TL
Traktör, (römorklu, römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet araç muayene fiyatları 142,78 TL
  1. Araç muayene ücretleri ödemelerini TÜVTÜRK araç istasyonları üzerinden nakit para ile ödeyebilirsiniz.
  2. Belirtiğimiz araçlar dışında farklı kategorideki araçlar muayene ücretleri T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından belirtilen ücretler geçerlidir.
  3. Aracın muayenesi geciktirildiği zaman %5 oranında her ay için fazla ödeme yapmak zorunda kalırsınız.
  4. Muayene esnasında sınıfta kalan araçlar içinse raporlarda belirtilen ağır kusurlar yaptırıldıktan sonra tekrar araç muayenesini 1 AY içerisinde kontrolle sokulduğu zaman ücret alınmadan araç muayenesi yapılır! 1 AY içerisinde yeni muayeneye gelmeyen araçlar içinse muayene ücreti tekrar alınmaktadır.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Aracını muayene sokmak isteyenler öncelikle araç muayene randevusu almak için 0850 222 8888 numaralı çağrı merkezini arayabilirler veya TÜVTÜRK İnternet web sitesi üzerinden il-ilçe, ruhsat ve araç plakası bilgilerini girdikten sonra tarih ve saat belirterek randevu talep edebilirsiniz.

Hatalı randevu tarihi veya saatini değiştirmek isteyen kişiler ise yine aynı bölüm üzerinden tarih ve saat değiştirebilirler. TÜVTÜRK araç muayene istasyonları resmi web sitesi üzerinden randevu aldığınıza dikkat edin!

TÜVTÜRK muayene randevusu almak için buraya tıklayın.

NOT : Sitemiz üzerinde belirtilen araç muayene ücretleri veya araç muayene fiyat listesi tamamen bilgilendirme amaçlı araç muayene fiyatları değiştirildiğinde güncelleme yapılmaktadır. Doğmuş veya doğacak olan hiçbir sorumluluğu kabul etmediğimizi beyan ederiz!

1 Yorum

  1. tam bi SOYGUNUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUN VATANDAŞ ÖRDEK YOLALIM ZİHNİYETİNE LANET OLSUN….arabanın sağına bak altına yat farı yak söndür toplam 10 dakika ver vatandaş 279.66 küsuratıda var 66 kuruş HARAM OLSUN YOLMA FİATINIZA AHİRETTE GÖRÜŞÜRÜZ……

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz