İmplant Fiyatları

6
15551

İmplant Fiyatları 2020

İmplant diş, son yıllarda daha çok tercih edilen diş protezleri ve tedavi yöntemleri arasında ilk sırada yer alıyor. İmplant doğal dişe en yakın sonuç veren protez diştir. Çene kemiğine vidalı diş olarak tutturulan implant fiyatları diğer diş protezlerine göre biraz daha pahalı olmasının sebebi doğal diş yapısına uygun olması ve kalıcı çözümler sunmasıdır.

İmplant, diğer diş tedavilerine göre kalıcı çözümler ve memnuniyet bakımından daha sağlıklı doğal diş yapısına uygun olmasının yanı sıra uygulama esnasında ağrılı bir süreç geçirmenize sebep olacaktır.

İmplant Fiyatları 2020

Güncel İmplant Diş Fiyatları

En güncel implant fiyatları aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.

İmplant Fiyatları KDV dahil (%8)
Kemik İçi Tek Diş İmpant Fiyatları 1.105,00 TL
Sert Doku Greftleme Diş Fiyatları 495,00 TL
Overdenture (Tek Çene) Hassas Tutucu Hariç Diş Fiyatları 1.210,00 TL
Overdenture (Çift Çene) Hassas Tutucu Hariç Diş Fiyatları 2.420,00 TL
Veneer Kron (Zirkonyum) (Değerli Metal Hariç) Diş Fiyatları 420,00 TL
Veneer Kron (Porselen) (Değerli Metal Hariç) Diş Fiyatları 420,00 TL
Tam Seramik Kron (Metal Desteksiz Porselen) Diş Fiyatları 885,00 TL
Diş Çekimi Fiyatları 115,00 TL
Gömülü Diş Çekimi Fiyatları 380,00 TL

NOT : İmplant fiyatları, uygulanacak diş protezlerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Net ve kesin fiyat bilgisi için klinikle görüşmeniz gerekmektedir.

İmplant Diş Yapımı Kimler İçin Uygundur?

İmplant diş yapımı, kalıcı çözüm sunmasından dolayı bazı kişilere olumsuz sonuçlar doğurabilir. Vücut gelişimini tamamlamamış kişilerde sorun yaratabilmektedir. Diş kökü görevi gören çeneye vidalanan implant yapımı, gelişimini tamamlamış bireylerde ilerde sorun çıkarabilmektedir. Çene gelişimi ve yapısında sorunlar oluşma ihtimaline karşı implant tedavi başlangıç öncesinde doktor’un tedaviye onaylaması gerekir.

Tedavi sürecine ek olarak vücut gelişimi dışında şeker, tansiyon gibi rahatsızlıkları olan kişilerde implant diş yapımı uygun olup olmadığına doktor incelemesinden sonra karar verilmektedir.

İmplant diş yapımından birçok kişi korktuğu ve yapım sürecinin ağrılı olmasının sebebi ise çene kemiğine vidalı diş yapılması ve zorlu bir süreç geçirmenize sebep olmasıdır. Ancak implant diş, orijinal dişinize eş değerde bir performans sağlar. Diğer protez diş yöntemlerine göre implant diş fiyatları ucuz değil, kalıcı çözüm arayan kişilerin tercihleri arasındadır.

İmplant Diş Cerrahi Operasyon Süreci

 1. İmplant diş yapımına başlamadan önce hastanın tüm kontrolleri yapılır ve daha sonra diş yapımı ve tedavi süreci çürük, kırık ve temizlenmesi gereken dişler çekilerek belirli bir süre beklenir. Sonrasında ise implant diş vidaları için uygun yuvalar çene kemiğine açılması ile süreç başlar.
 2. Açılan diş yuvalarına hastanın seçmiş olduğu implant kök vidaları yerleşimi yapılır ve ardından da kapakları kapatılarak çene kemiğine, diş vidalarının uyum sağlanması beklenir.
 3. Çene ve diş röntgeni çekilerek, implant diş çeneyle uyum yapısı ve diğer sağlam olan diş düzenin kontrolleri sağlanır.
 4. Diş röntgenin sonucu sonrasında hasta kişinin çene kemiği yapısına göre özel dizayn ve tasarlanmış olan implant diş vidaları monte edilmektedir.
 5. Diş cerrahi, işlemleri esnasında birçok kişinin tedirgin olduğu konu implant diş vidaları için çene kemiğine açılan yuvaların oluşturulmasıdır. Günümüzün teknoloji ve alanında uzman doktorlar sayesinde bu süreçlerde başarılı ve profesyonel olarak sonuçlar alınmaktadır.

İmplant Diş Yapımı Tedavi ve İyileşmesi

İmplat yanptırmak isteyenler, bu süreç esnasında kontrolü ve tedavi süresi boyunca doktorunuzun ilgi ve önerileri uygulamanız büyük önem arz etmektedir. İmplant diş doktoru tarafından tedavi ve iyileşme sürecinde önerilen tüm tavsiyeleri yerine getirmelisiniz.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant protez diş fiyatları, kişinin diş yapısına ve kullanılacak olan malzemelere göre değişken fiyatlarla kaşınıza çıkabilir. Kaç diş yapılacağı ve kullanılacak ürün markası, kök vidası ve kalitesine göre özel tasarlanan implant fiyatları belirleme kriterleridir. Kesin ve net fiyatlar diş doktorunun yapacağı analiz ve sonuçlar doğrultusunda 5.000-10.000 bin TL veya daha fazla fiyatlarda çıkabilir.

NOT : Diş ücretleri ve tedavi fiyatları için Türk diş hekimleri birliğinin vermiş olduğu tüm diş fiyatları ve tedavi ücretleri için bu yazımızdaki linke tıklayın. https://guncelfiyati.com/dis-fiyatlari/

6 YORUMLAR

 1. ağzımda tek bir dişim yok 54 yaşındayım şeker tansiyon her hangi bir rahatsızlığım yok
  dişlerimi kullanılır bir şekilde yaptırmak istersem toplam maliyeti ne kadara çıkar

 2. Merhaba ben 4 tane implant diş yaptirmak istiyorum köprü yapılacak şekilde eksik olan dişlerim 17-18-26-27-28-38-48
  Diş temizliği be lazer ile diş eti tedavisi
  (İsviçre, Roxolid, Straumann) (titanyum-zirkonyum, ömür boyu garantili, porselen dahil)
  Selamlar saygılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz